Litery blokowe 3D podświetlane to popularna forma reklamy zewnętrznej, która wyróżnia się eleganckim i nowoczesnym wyglądem. Proces produkcji takich liter zaczyna się od zaprojektowania litery w programie graficznym, a następnie przekształcenia projektu na potrzeby produkcji w przestrzeni 3D.

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego materiału, który będzie stanowił podstawę litery. W przypadku opisywanego typu litery, wykorzystywane są arkusze PCV o grubości 10mm. Następnie, wycinane są z nich poszczególne elementy litery blokowej, wykorzystując wycinarkę CNC lub laser.

Po wycięciu elementów, następuje ich sklejenie, przy pomocy specjalnej taśmy aluminiowej, która umieszczana jest na krawędziach litery. Taśma ta pełni funkcję zarówno łączącą poszczególne elementy litery, jak i stanowi element dekoracyjny, który dodaje litrze eleganckiego wyglądu.

Kolejnym krokiem jest montaż oświetlenia LED wewnątrz litery. Do tego celu wykorzystywane są specjalne diody LED, które umieszczane są w odpowiednich miejscach wewnątrz litery. Oświetlenie LED zapewnia równomierne i mocne podświetlenie całej litery, co pozwala na jej widoczność nawet w ciemności.

Ostatnim etapem produkcji litery blokowej 3D podświetlanej jest zamocowanie lica z poliwęglanu o grubości 3mm. Poliwęglan stanowi warstwę zewnętrzną litery, która chroni oświetlenie LED i elementy wewnętrzne przed uszkodzeniem i warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo, lico poliwęglanowe pełni funkcję odbijającą światło, co dodatkowo zwiększa widoczność i efektowność litery.

Produkcja liter blokowych 3D podświetlanych wymaga precyzji, wiedzy i odpowiedniego sprzętu, dlatego warto powierzyć tę pracę specjalistom w zakresie produkcji reklamowej.

Wycenimy Twoją Reklamę Bezpłatnie i od Ręki
Zamów wycenę teraz >
Odbierz Bezpłatną
Wizualizację:
Zamów z montażem
i gwarancją do 5 lat: